O czym pamiętać podczas wyboru pudru dla dzieci?

linomag puder dla dzieci

Każda młoda mama doskonale wie, jak ważna jest pielęgnacja pupy i okolic intymnych maluszka. W tym celu stosowany jest puder dla dzieci, który pozwala osuszać skórę. Ma za zadanie także zmniejszać otarcia i łagodzić podrażnienia. Ma wiele zalet, dlatego jest bardzo chętnie użytkowany przez świeżo upieczonych rodziców. Czym cechuje się ten produkt? Jak stosować puder dla niemowlaka? O czym trzeba wiedzieć?

Puder dla dzieci

Puder dla dzieci jest także nazywany zasypką. Używamy go w celu osuszenia skóry maluszka w miejscach, które są wrażliwe na odparzenia i zawilgocenia. U dzieci zazwyczaj są to okolice krocza i pupy. W tych miejscach skóra jest pofałdowana, co dodatkowo wpływa na gromadzenie się wilgoci. Nie możemy zapominać o tym, że skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa, dlatego inaczej reaguje na wilgoć i drobnoustroje. To sprawia, że musimy bardzo dobrze zadbać o komfort malucha. W codziennej pielęgnacji warto stosować puder dla dzieci Sanbello. Produkt zakupimy wygodnie w internetowym sklepie. 

Stosowanie pudru dla niemowląt

Jak stosować puder dla dzieci? Faktem jest, że produkt występuje w formie zasypki. Korzystamy z niego w trakcie każdej zmiany pieluszki, czyli co ok. 2-3 godziny. To wskazuje, że kosmetyk jest stosowany nawet kilkanaście razy na dzień. Rodzice muszą wiedzieć, że regularne przewijanie pociechy pozwoli zachować higienę i wygodę. Wszelkie zaniedbania z kolei doprowadzić mogą nawet do infekcji układu moczowego. 

Podczas pudrowania pupy uważajmy na pylenie. Trzeba robić to umiejętnie, tak aby drobinki produktu nie unosiły się w powietrzu. Można postawić na aplikację zasypki bezpośrednio na świeżą pieluchę. Dokładne oczyszczanie miejsc intymnych dziecka jest bardzo ważne. 

sylveco - puder dla dzieci

Składniki pudru dla dzieci

Na rynku znajdziemy wiele kosmetyków dla dzieci, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania. Producenci oferują pudry dla dzieci, które stawiają na następujące składniki:

  • rumianek,
  • talk,
  • linalol,
  • alantoina,
  • oliwa,
  • olejek jojoba,
  • ekstrakt z nagietka,
  • olej słonecznikowy,
  • wyciąg z migdałów itp. 

Co ciekawe, do wyboru mamy produkty z talkiem i bez. To substancja, która wzbudza wiele kontrowersji wśród odbiorców. Minerał z jednej strony łagodzi podrażnienia, a z drugiej użytkowany w nadmiarze prowadzi do zatykania porów. Swoją decyzję o użytkowaniu pudru skonsultować można z lekarzem. To da nam pewność, że dbamy o skórę dziecka w najlepszy możliwy sposób. 

Zakup kosmetyków dla dziecka nie zawsze jest łatwy. Maluszek ma nawet dziesięć razy delikatniejszą skórę niż osoba dorosła, dlatego trzeba wybierać kosmetyki naturalne i sprawdzone. Jak wybrać puder dla dziecka? Warto stawiać na produkty, które mają w składzie naturalne związki. Postawmy na cenione marki kosmetyczne, zapewniające bardzo dobrą jakość i skuteczne działanie produktów dla dzieci. Pamiętajmy o tym, że szeroka oferta czeka na nam w sklepie online. Faktem jest, że puder dla dzieci już od wielu lat jest z powodzeniem użytkowany przez rodziców małych dzieci. Docenić trzeba liczne korzyści, jakie daje ten produkt. 

admin