Piętrowe łóżko do dziecięcego pokoju

łóżko piętrowe dziecięce 160x80

Zagospodarowanie przestrzeni mieszkalnej to bardzo ważny aspekt życia. Od tego zależy wygoda, komfort a co za tym idzie radość z użytkowania mieszkania. Problem dotyczy szczególnie pomieszczeń o niewielkim metrażu a jeszcze bardziej małych pokoi dla dzieci.

Łóżka w dziecięcym pokoju

Przestrzeń w mieszkaniu, która przeznaczona jest dla dzieci, zwłaszcza kiedy pociechy mają wspólny pokój, powinna być dobrze zorganizowana. Musi być wyznaczone miejsce do nauki, zabawy i snu. Dlatego w takim pokoju bardzo dobrze sprawdzą się łóżka piętrowe dla dzieci 80×160. Wbrew pozorom jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, a zarazem niezwykle ergonomiczne. Łóżko piętrowe dziecięce 160×80 nie zabiera dużo miejsca, a stwarza komfortowe warunki do snu nawet dla siedmioletniego dziecka. W przypadku dziewczynek, czy dzieci o drobnej budowie, takie łóżko może posłużyć nawet starszym latoroślom.
Dzięki wstawieniu do pokoju jednego łóżka piętrowego, zamiast dwu pojedynczych, zyskujemy przestrzeń, w której może się znaleźć biurko, komoda albo szafa ubraniowa. Nie można także zapominać o tym, że to pokój dziecięcy. Musi się tutaj znaleźć miejsce na zabawki oraz przestrzeń do bezpiecznej zabawy.

Bezpieczne łóżko piętrowe

Nikomu nie trzeba przypominać, że przy wyborze łóżka do dziecięcego pokoju kierować należy się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowania. Łóżko piętrowe dla dzieci 80×160 zalecane jest dla pociech, które mają co najmniej 4 lata. Istnieją jednak rozwiązania, dzięki którym można zabezpieczyć górną część tak, by mogło tam spać młodsze dziecko. Wykorzystuje się do tego specjalne siatki ochronne oraz dodatkowe barierki zabezpieczające przed wypadnięciem.
Jeszcze lepiej można zadbać o bezpieczeństwo malucha, który śpi na dolnej części łóżka. W tym wypadku może to być całkiem małe dziecko. Istnieją również rozwiązania, które całkowicie uniemożliwiają opuszczenie łóżka bez wiedzy rodziców.


Łóżka piętrowe dziecięce 160×80 to bardzo bezpieczne i komfortowe rozwiązanie do pokoju naszych pociech. W szczególności, kiedy mamy małe mieszkanie.

admin