Warto czytać dzieciom, ale co?

Obecnie można przebierać w książkach dla dzieci. Wybór jest ogromny, wręcz trudno zdecydować się na konkretne czytanki. Są jednak niektóre serie książek, które cieszą się szczególną popularnością wśród dzieci. Szybko zyskały sympatię wśród młodych czytelników. Przykładem będzie Kicia Kocia, która przekazuje wiele pozytywnych wartości i prawidłowych wzorców zachowania. Warto dowiedzieć się nieco więcej o topowej serii Kicia Kocia, po którą rodzice bardzo chętnie sięgają, a ich dzieci są im za to niezwykle wdzięczne.

Z czego wynika popularność książek Kicia Kocia? Dlaczego dzieci tak bardzo je lubią?

Książki Kicia Kocia stały się wręcz bestsellerem (tantis) wśród literatury dziecięcej i to z wielu powodów. Będzie to świetna opcja nawet dla małych dzieci, które ukończyły zaledwie dwa lata. Bohaterką książek jest kotka o ludzkich cechach, która odznacza się wysokim ilorazem inteligencji. Wykonuje ona rozmaite czynności dnia codziennego. Wszystko jest przedstawione w formie krótkich historyjek z kolorowymi ilustracjami. Treści zostały opracowane w taki sposób, aby słuchacz mógł znaleźć różne rozwiązania na swoje dziecięce problemy. Zaletą książek Kicia Kocia jest to, że obfitują one w cenne wskazówki, pozwalają wypracować przydatne umiejętności. Główna bohaterka znajduje się w różnych sytuacjach, dzieli się swoimi emocjami (zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi).

W wielu książkach Kicia Kocia wykonuje codzienne obowiązki typu sprzątanie, uczenie się itd. Dzieci mogą też nauczyć się sporo o relacjach międzyludzkich. Kicia Kocia dzieli się swoją wiedzą ze swoim młodszym bratem, dzięki czemu może on lepiej poznać otaczający go świat. Młody czytelnik poznaje nazwy rozmaitych przedmiotów i wykonywanych czynności. Ogromną zaletą książeczek Kicia Kocia jest to, że zawierają one morał i kończą się wartościową puentą. Dzieci mogą nauczyć się myślenia przyczynowo-skutkowego. Opowiadania są napisane prostym językiem, dzięki czemu nawet małe dzieci nie mają trudności z ich zrozumieniem. Wszystko jest bardzo dobrze wytłumaczone.

admin