Termofor z pestek wiśni – doskonałe wsparcie dla dzieci i dorosłych

Chcąc zadbać o niemowlaka warto przygotować dla niego odpowiednie wyposażenie, które pozwoli na komfortową pielęgnację. Wśród tych licznych propozycji wybrać możemy między innymi liczne produkty pochodzenia naturalnego. Warto się nimi zainteresować, to co bowiem daje nam natura to bardzo często skuteczne, efektywne sposoby pielęgnacji. Do przedmiotów, którymi warto się zainteresować zaliczyć możemy między innymi termofor z pestek wiśni. Czym się charakteryzuje termofor dla niemowlaka, jakie ma właściwości i jak można go stosować? Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje na temat takiego termoforu i dowiecie się jakie korzyści będzie można uzyskać z jego stosowania. 

Czym jest termofor z pestek wiśni? 

Termofor z pestek wiśni dla niemowlaka to propozycja, która jest wykonana z naturalnych elementów. Produkt, który sprawdza się doskonale zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Jest przeznaczony między innymi do walki z kolką, zaparciami czy wzdęciami. Wybierając termofor z pestek wiśni można również zapewnić dziecku ciepło w wózku w momencie, gdy w zimne dni wychodzi się na spacer. Taki termofor jest w stanie utrzymywać ciepło nawet do 1,5 godziny co jest faktycznie świetnym wynikiem. W przypadku termoforu z wiśni wielką jego zaletą jest fakt, że temperatura uwalniana jest stopniowo i dzięki temu nie ma szoku termicznego. 

Dlaczego warto się zdecydować na termofor z pestek wiśni?

W przypadku termoforów z pestek wiśni od szumisie.pl możemy mówić o produkcie, który będzie bezpieczny i wygodny w stosowaniu i sprawdzi się lepiej niż gumowy termofor. Na pewno wielką zaletą takiego termoforu będzie to, że nie ma ryzyka oblania wrzątkiem. Dodatkowo wielką zaletą takiego termometru jest jego niska waga, co w przypadku dzieci będzie istotne, ponieważ będzie to ułatwienie w jego użytkowaniu. Poza tym suchy termofor może być dla dzieci także, świetną zabawką sensoryczną, można uczyć dzięki niemu dziecko umiejętności chwytania. Próby chodzenia z termoforem na głownie może ułatwić naukę prawidłowej postawy. 

Jak wykorzystuje się termofor – ogrzewanie i chłodzenie

Suchy termofor z pestek wiśni łatwo się ogrzewani i chłodzi. To co przy jego użytkowaniu będzie bardzo istotne to, że nie może być on ani przegrzany ani nie może być moczony, ponieważ będzie tracił swoje właściwości. Aby nagrzać taki termofor powinno się go umieścić na 5 minut w piekarniku nastawionym na 150 stopni, ewentualnie na 30 sekund do mikrofali na średnią moc. Sprawdzi się także gorący kaloryfer i ułożony na nim termofor na 20 minut. W ten sposób przygotowany będzie mógł zostać zastosowany jako sposób na:

 • kolkę niemowlęcą 
 • ból wzrostowy 
 • ból gardła, uszu, mięśni przy zakwasach 
 • ból menstruacyjny 
 • ból w okresie połogu 
 • ból w czasie karmienia piersią i przy zastojach pokarmowych. 

Można także stosować taki termofor w schłodzonej formie. W tym zakresie można go umieścić na pół godziny w w lodówce albo w zamrażalniku. Im dłużej tym chłodniejszy będzie. Jeśli chodzi o schłodzony termofor stosuje się go na takie objawy jak:

 • migrena
 • krwotoki z nosa 
 • świąd i pieczenie skóry w miejscu ukąszenia owada 
 • stłuczenia i urazy 
 • gorączka. 

Można więc mówić o szerokim zastosowaniu jakie kryje się za termoforem z pestek wiśni, dostępne możliwości są różne, a sprzedawane termofory przybierają różna formę estetyczną, w tym taką specjalnie przygotowywaną z myślą o najmłodszych. 

admin