Popularne łóżko piętrowe 3-osobowe i inne jego wersje

Łóżko z trzema miejscami do spania może mieć różną budowę. Większość osób, które chcą urządzić pokój dzieci, wybierze najpopularniejszą wersję. Jest praktyczna i uniwersalna. Łóżko piętrowe trzyosobowe może mieć też odmienną konstrukcję. Nawet gdy wybierze się to, co najpopularniejsze, to warto poznać inne możliwości.

Typowa konstrukcja łóżek piętrowych trzyosobowych

Jeśli ktoś nie widział takiego łóżka, może sobie wyobrażać bardzo wysoką konstrukcję. Tak ono jednak nie wygląda. Pod względem wysokości i ogólnego wyglądu przypomina to, które przeznaczone jest dla dwóch osób. To dlatego, że łóżko piętrowe 3-osobowe dodatkową (trzecią) powierzchnię do spania ma na dole. Gdy jest potrzebna, wysuwa się ją jak szufladę. Trzecie miejsce do spania jest trochę niżej niż drugie. Do umieszczonego na górze wchodzi się po drabince albo po schodkach. Popularne łóżka piętrowe trzyosobowe mogą służyć trójce dzieci. Dodatkowy materac może też służyć sporadycznie, kiedy dzieci będą mieć gościa. Inne zalety takich mebli:

  • oszczędność miejsca w pokoju,
  • trzy oddzielne miejsca do spania,
  • dobre dla osób w każdym wieku (uniwersalne).

Jak jeszcze może wyglądać łóżko piętrowe dla 3 osób?

Odmianą łóżek piętrowych trzyosobowych są takie, które mają szerszą część dolną. Na dole jest materac na dwie osoby. Na górze śpi jedna osoba. Wybierając takie łóżka 3-osobowe dla dzieci, trzeba się liczyć z tym, że zajmują więcej miejsca. Mają jednak tę zaletę, że nie trzeba na noc wysuwać i ścielić dodatkowego łóżka. Nie są popularne, ponieważ taki wymóg to nie jest problem, a miejsce (zwłaszcza w pokoju dziecka) jest cenne. Dzieci nie mają osobnych przestrzeni do spania. Jeśli tylko to jest dla nich problemem, można wybrać mebel, w którym trzecie miejsce do spania umieszczone jest prostopadle. Jednak i wtedy nie ma oszczędności przestrzeni pokoju takiej jak w typowym meblu.

Gdy wybiera się łóżka piętrowe 3-osobowe z Interbeds do domów prywatnych, to zwykle z myślą o pokojach dziecięcych. Ważne jest, by zajmowały jak najmniej miejsca. Gwarantuje to także inna wersja mebla. To trzy umieszczone nad sobą poziomy do spania. Tego rodzaju meble przeznaczone są dla mniejszych dzieci. Jest mniej miejsca między kolejnymi poziomami niż w standardowym meblu piętrowym. Łóżko nie jest więc bardzo wysokie.

Jakie łóżka piętrowe trzyosobowe dla dzieci opłaca się wybierać? Najczęściej najlepszy jest mebel najbardziej popularny. Wybierając go, trzeba zwrócić uwagę na wymiary, a także na detale. Ogólna konstrukcja jest zawsze jednakowa, ale różnią się takie łóżka w szczegółach, a chodzi o to, by znaleźć najlepsze.

admin