Jak wybrać plecak do szkoły dla malucha i dla starszego dziecka?

plecaki szkolne

Wygoda, ciekawy design oraz bezpieczeństwo – to najważniejsze cechy, jakie powinien mieć plecak do szkoły dla dziecka. Jak wybrać plecak, który spełni te wszystkie warunki?

Plecaki do szkoły dla maluchów

Wybierając plecaki do szkoły należy zadbać, by były wygodne i praktyczne. Co to znaczy?

Plecaki szkolne powinny mieć usztywniane plecy oraz dno, dzięki temu dziecko nie będzie się garbiło, a książki, które będą w tornistrze, nie będą wbijały się w plecy dziecka. Ważnym elementem plecaka do szkoły jest jego waga. Należy zadbać, by nie był on ciężki. Dzieci i tak nadmiernie są obciążane książkami!

Kolejnym elementem wygodnego tornistra są regulowane ramiączka. Plecaki do szkoły powinny mieć ramiączka, które można swobodnie ustawić. Należy pamiętać, że zimą ramiączka należy odrobinę poluzować, by nie obcierały dziecka pod pachami.

Plecaki dla dzieci do szkoły powinny być wyposażone w wiele kieszeni. W środku powinna być kieszeń, do której można włożyć książki, ale również dodatkowa, w której dziecko schowa śniadaniówkę. Na zewnątrz warto mieć kieszenie, w których można trzymać butelkę z wodą czy paczkę chusteczek. Przyda się również nieduża kieszeń zapinana, w której dziecko schowa drobne na kanapkę czy maseczkę.

Plecaki szkolne dla starszych dzieci

W starszych klasach dzieci zaczynają intensywnie rosnąc. Jest to bardzo ważny moment w rozwoju i kształtowaniu kręgosłupa. Należy o tym pamiętać wybierając plecaki szkolne. (duży wybór znajdziesz m.in. na https://txm.pl/szkola/artykuly-szkolne/plecaki).

Ciężar na ramionach powinien być dopasowany do wzrostu i wagi ucznia. Ramiączka plecaka powinny być grube, by nie wrzynały się w ramiona. Bardzo interesującym rozwiązaniem, które odciąża kręgosłup, jest pasek na wysokości piersi.

Warto zadbać, by plecaki do szkoły były usztywniane. Jest to nie tylko dobre dla kręgosłupa, ale również pomoże ochronić laptopa, z którymi młodzi ludzie coraz częściej chodzą.

Wybierając plecak warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są plecy. Powinien być oddychający, by latem dziecko się nie pociło.

admin