Kiedy zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Wśród rodziców coraz większym zainteresowaniem cieszą się kursy angielskiego dla najmłodszych. To właśnie dzięki nim w dzieciach można wzbudzić miłość do języka oraz wypracować swobodne posługiwanie się językiem obcym. Kiedy jest właściwy moment na zapisanie dziecka na kurs? Kiedy można rozpocząć naukę?

Od przedszkolaka

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że kurs angielskiego dla dzieci w Edoo może być realizowany już dla pięciolatków. To najmłodsze maluchy, jakie zwykle zapisywane są na kursy. Zwykle są to dzieci, które już chodzą do przedszkola, więc nie boją się pracy w grupie lub jeden na jednego z lektorem. Przedszkolaki lubią się uczyć i lubią poznawać nowe rzeczy. Są chętne do zabawy i łatwo jest je zainteresować. Dlatego też nauczyciele mogą łatwo zachęcić je do nauki przez zabawę. W przypadku najmłodszych dzieci nie ma możliwości uczenia się pisania i czytania po angielsku, ale można za to nauczyć się wielu nowych piosenek i słówek. Gdy dziecko już je opanuje, to później dużo szybciej nauczy się ich prawidłowej pisowni.

Dla uczniów podstawówki i starszych

Oczywiście nie każde dziecko zaczyna naukę języka już w przedszkolu. Niektórzy rodzice wolą zaczekać z zapisem na kurs, aż dziecko trochę podrośnie i będzie mogło uczestniczyć w bardziej skomplikowanych zajęciach, niż te dla maluchów. Bardzo często rodzice decydują się na kurs, gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole lub później. Szczególnie przydatne są kursy w latach poprzedzających ważne egzaminy np. maturę z angielskiego. W przypadku licealistów, czyli najstarszych dzieci, dobrze jest pomyśleć wcześniej i zapisać się na kurs na długo przed maturą. Dzięki temu można się spokojnie do niej przygotować i nie martwić się tym, że zabraknie czasu. W tym wypadku – im wcześniej tym lepiej. Szczególnie powinny pamiętać o tym osoby, które wybrały maturę rozszerzoną.

admin