Na co zwrócić uwagę wybierając papier kredowy?

Producenci oferują bardzo wiele odmian papieru kredowego, dlatego też wybranie tego najlepszego nie jest prostym zadanie. Aby dokonać udanego zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które doskonale opisano w niniejszym artykule. Wysokiej jakości papier, może okazać się najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też tym bardziej nie warto na nim oszczędzać.

Czym tak naprawdę jest papier kredowy?

Bezdrzewny papier kredowy jest dwustronnie powlekany i wyróżnia się błyszczącym wykończeniem. Znakami charakterystycznymi jest idealnie czysta biel i doskonała jakość zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę pozostałe rodzaje papierów dostępnych na rynku. Kredowy papier wykorzystywany jest przy druku cyfrowym, offsetowym, tłoczeniu, sitodruku i coraz popularniejszych offsecie UV.

Wersja matowa czy błyszcząca?

Osoby, które decydują się na papier kredowy, mają do wyboru wersję matową i błyszczącą. W branży reklamowej największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście opcja z połyskiem. Wynika to z tego, że powierzchnie materiałów reklamowych zdecydowanie lepiej przyciągają uwagę potencjalnych odbiorców. Papier matowy jest co prawda zdecydowanie bardziej elegancki, ale również zdecydowanie mniej krzykliwy. Jest to najlepszy wybór dla firm, które reklamują głównie produkty ekskluzywne i klasyczne.

Gramatura papieru ma znaczenie?

Aby wybrać porządny papier kredowy, należy zwrócić uwagę na jego gramaturę. Cena dostępnych na rynku papierów kredowych uzależniona jest w dużej mierze właśnie od gramatury. Parametr ten ma bezpośredni wpływ na gęstość, sztywność oraz grubość. Największym zainteresowaniem cieszy się obecnie papier o gramaturze 130 g. Doskonale sprawdzi się on między innymi przy ulotkach o wymiarze A5, A6 i DL. Osoby, które chcą przygotować wysokiej jakości ulotki składane, powinny postawić na gramaturę przynajmniej 170 g. Papier o gramaturze 250-300 g, jest najlepszym wyborem dla osób, które poszukują ekskluzywnych produktów z tzw. najwyższej półki. Warto wspomnieć o tym, że właśnie na tego typie papierze, można lakierować i wykonywać profesjonalne tłoczenia.

admin