Misie szumisie, czyli szumiące misie

Szumiące misie stały się niezwykle popularne w ostatnim czasie. Dzisiaj spotkać je można już w każdym sklepie z zabawkami czy artykułami dla dzieci. Co prawda nie są one wyjątkowo tanimi produktami, jednak są przede wszystkim skuteczne, dlatego też cena nie gra tutaj roli. Co warto wiedzieć o misiach szumisiach i jak powstały?

Misie szumisie i ich zastosowanie

Z misiami szumisiami zapewne spotkali się rodzice dzieci, które mają problem z zaśnięciem. Obecnie te małe pluszaki można spotkać w sklepach z dobrymi zabawkami. Czym tak właściwie są szumisie? Jest to bowiem pluszak, który wyposażony jest w specjalny mechanizm, emitujący szum. Potwierdzony przez badaczy został fakt, że spokojny i delikatny szum sprawia, że dziecko staje się spokojne i szybko usypia. Dużym plusem tych misiów jest fakt, że można je bez problemu prać w pralce. Jednak przed wsadzeniem misia do pralki trzeba koniecznie pamiętać o tym, aby wyjąć z niego mechanizm, który odpowiada za wytwarzanie szumu, gdyż jego zamoczenie może skutkować poważną awarią. Wiele modeli misiów szumisiów posiada dodatkowe funkcje, takie jak możliwość połączenia pluszaka z aplikacją na telefonie. W ten sposób rodzice mają możliwość sterowania misiem nawet z innego pomieszczenia. Droższe modele misiów szumisiów posiadają także wbudowany czujnik snu. Gdy dziecko staje się niespokojne lub zaczyna płakać, miś automatycznie się włącza i zaczyna szumieć, co sprawia, że dziecko z powrotem zasypia.

Jak powstały misie szumisie?

Wiadomo już, czym są owe misie szumisie. Kto zatem opatentował ten produkt? Okazuje się, że pomysłodawczynią tutaj jest kobieta pochodzenia polskiego, a dokładniej mówiąc Anna Skórzyńska. Jej nowo narodzone dziecko miało poważne problemy z zasypianiem. Pani Ania zauważyła, że maluch szybko usypia wtedy, gdy używa ona suszarki do włosów. To podsunęło jej pomysł, aby stworzyć gadżet, który będzie emitował delikatny szum podobny do tego, jaki wydostaje się z suszarki do włosów. Pomysł ten narodził się w 2013 roku, jednak misie zostały wprowadzone do sprzedaży dwa lata później, gdyż po drodze pojawiły się problemy dotyczące znalezienia fabryki, która zajmie się stworzeniem mechanizmu szumiącego.

W sklepach można zakupić kilka rodzajów misiów szumisiów. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy i wyróżnia się barwami. Oczywiście można je zamówić na stronach internetowych, jednak w tym przypadku należy zachować ostrożność, aby nie zamówić podrobionych produktów, które nie sprawdzą się tak dobrze, jak oryginały.

admin