Kolorowy świat klocków

Wspomnienia z dzieciństwa to głównie beztroskie zabawy pochłaniające ogromne ilości czasu. I kiedy własnym dzieciom staramy się odpowiednio mądrze zagospodarować czas, by rozwijały się jak najlepiej, wtedy wracamy do doświadczeń z dzieciństwa. Układanie klocków to taka zabawa, którą wspominają i lubią wszyscy. Warto pokazać dzieciom jak fantastycznie można się bawić, budując różne konstrukcje z klocków. Z rodzicami, rodzeństwem lub w pojedynkę. Tym bardziej że klocków do wyboru jest sporo. Ważne jest, by dostosować je do wieku dziecka.

Miękkie i kolorowe

Odkrywanie świata klocków można rozpocząć od klocków Marioinex. Są
wyjątkowo kolorowe i plastyczne. Wykonane z miękkiego materiału przypominającego w dotyku gumę. Delikatne dla małych paluszków, pozwalają się łatwo wyginać, dzięki czemu łatwiej je połączyć i zbudować z nich coś niesamowitego. Klocki Marioinex (kliknij) mają charakterystyczny waflowy kształt i dostępne są w trzech wielkościach. Mini, midi i mikrowaffle są ciche i bezpieczne w zabawie. Ich kształt tak naprawdę pozwala stworzyć różne trwałe konstrukcje od domków po zwierzątka i rakiety, którymi można się następnie bawić. Prócz tradycyjnego budowania można je układać jak puzzle w ciekawe, kolorowe wzory.

Dla chłopców i dziewczynek

Układanie klocków Marioinex to nie tylko świetna zabawa. Bo dzięki niej dziecko rozwija pewne umiejętności. Z pewnością są to umiejętności manualne. Łączenie poszczególnych elementów uczy dziecko precyzji i zręczności. Także rozwija jego ciekawość i inteligencję. Dziecko poznaje kolory i kształty. Budując różne konstrukcje rozwija swoją wyobraźnię przestrzenną. Uczy się także cierpliwości. Jeżeli towarzyszy mu rodzic i nie ingeruje w zabawę, a tylko obserwuje i wyraża swój zachwyt nad budowanymi konstrukcjami, to dziecko czuje się docenione i kochane. Chłopcy i dziewczynki niezależnie od wieku budują swój kolorowy świat z klocków, po czym odgrywają w nim różne role. Zabawa ta niesamowicie rozwija ich wyobraźnię i daje gwarancje świetnie spędzonego czasu.

admin