Markery artystyczne, czyli zabawa w kreatorów mody

W czasach, w których społeczeństwo otoczone jest wirtualnym światem, warto pomyśleć o ciekawym sposobie na aktywne spędzenie czasu z dziećmi. Obecnie istnieje wiele narzędzi i gadżetów, umożliwiających niezwykle kreatywną zabawę. Jednym z nich są markery artystyczne.
Markery artystyczne można wykorzystać na kilka sposobów, ponieważ ich oferta na rynku jest w tej chwili bardzo bogata. Ciekawą propozycją stanowią te, które dedykowane są dla tkanin oraz innych materiałów. Pozwalają one dzieciom na stworzenie własnych wzorów na ich ubraniach i fantastyczną zabawę w kreatorów mody.

Jaki marker wybrać najlepiej?

Do ozdabiania ubrań najlepiej wybrać markery permanentne, uniwersalne, które nadają się do wielu rodzajów powierzchni, w tym właśnie do tkanin. Warto zwrócić uwagę na to, aby pigment był na bazie wody, co sprawia, że jest on bezpieczny dla dziecka. Tego typu markery są dostępne w całej gamie kolorów.

Zabawę czas zacząć

Na początek należy przygotować części garderoby, które zostaną wzbogacone przez dzieci o nowe wzory. Do tej zabawy najprościej użyć gładkich, najlepiej jasnych ubranek, na których rysunki będą najbardziej widoczne. Mogą to być: czapeczki z daszkiem, czapeczki zimowe, koszulki, spodnie, a nawet buty. W zasadzie każda część dziecięcej garderoby.

Po przygotowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy zabawę czas zacząć. Markery artystyczne przystosowane są zarówno do rysowania szczegółowych konturów, jak i zwykłego kolorowania, dlatego dzieciaki może ponieść wodza fantazji. Fajnie, jeżeli wzory odpowiadają przeznaczeniu danej części garderoby, np. zimową czapeczkę warto przyozdobić bałwankami czy płatkami śniegu, natomiast letnią koszulkę różnokolorowymi kwiatami. Jednak ostateczną decyzję co do wybranego wzoru należy pozostawić małym artystom.

Jak postępować z ubrankami?

Markery artystyczne (https://zabawkiiszkola.pl/markery-artystyczne) przeznaczone do rysowania na ubraniach są wodoodporne i całkowicie nietoksyczne. Zatem można je prać w temperaturze dedykowane dla danego rodzaju tkaniny, bez obawy, że rysunek się spierze.

admin