Prezent dla niemowlaka

Osoby niemające jeszcze dzieci bardzo często stają przed koniecznością zakupu na prezent czegoś dla maluszka znajomych czy kogoś z rodziny. W dzisiejszych czasach nie jest to nic trudnego. Wystarczy przecież pójść do pierwszego lepszego marketu, zajrzeć na dział dziecięcy i wybrać jakieś ubranko czy zabawkę. Jednak po drodze rodzi się kilka nowych pytań. Jaki rozmiar nosi maluszek? Czy nie ma już czasem takiej piłki dla dzieci (czytaj więcej) i ich rodziców tak naprawdę nigdy nie jest ważne to, co otrzymają podczas wizyty. W większości przypadków po prostu cieszą się oni z wizyty gości (zwłaszcza młode mamy, które na co dzień obcują wyłącznie ze swoim niemowlakiem).Warto jednak przyjrzeć się temu, które prezenty zazwyczaj okazują się trafione, a które wręcz przeciwnie.

Jakich prezentów unikać?

Rodzice zapytani o rodzaj znienawidzonych prezentów, zazwyczaj odpowiadają chórem – wszelkie grające plastikowe sprzęty. Obecnie rynek zalewa fala grających zabawek z Chin, które wydają potworne dźwięki. Kolejnym minusem tych zabawek jest ich marne wykonanie. Nierzadko po jednym użyciu zabawka się rozładowuje, psuje lub rozpada. Nie ma sensu inwestować w grające pianinko, które maluch rozwali przy pierwszym uderzeniu. Kolejnym typem prezentu, którego należ się wystrzegać, są zestawy niedostosowane do wieku maluszka. Jeśli niemowlak otrzyma zabawkę dla pięciolatka, można mieć pewność, że zawierać będzie ona elementy potencjalnie niebezpieczne dla maluszka – małe elementy, ostre krawędzie czy brudzące dodatki. Oczywiście taki prezent można zostawić na później, jednak małe dzieci znane są z braku cierpliwości i z pewnością chciałyby otworzyć pudełko z nowością od razu.

Co kupić niemowlakowi?

Nie ma chyba bezpieczniejszej zabawki dla niemowlaka niż piłka dla dzieci. Większość maluszków cieszy się na widok tego rodzaju zabawki. Nie produkuje się raczej piłek dla dzieci z niebezpiecznych materiałów. Należy jednak zadbać o to, aby piłeczka była odpowiednich rozmiarów – takich, aby brzdąc nie był w stanie włożyć jej do buźki.

admin