Duże klocki wafle – zabawa i rozwój

Prawdopodobnie każdy posiadał w swoim życiu choć jedno opakowanie klocków wafli. Zapewniają one doskonałą zabawę dla małych i dużych, a przy tym są świetne z punktu widzenia rozwoju dziecka. Dlaczego klocki wafle duże są doskonałą inwestycją w przyszłość malucha?

Po pierwsze – motoryka

Dorosłym łączenie ze sobą klocków wydaje się bardzo proste, bowiem motorykę opanowali do perfekcji. Nie jest to jednak łatwe dla kilkulatka, który jeszcze stosunkowo niedawno uczył się, że w ogóle ma rączki. Możliwość samodzielnego zestawiania ze sobą klocków wafli i zrozumienie, jak je połączyć, by ścianki nie były krzywe – jest bardzo istotne z punktu widzenia rozwoju małego człowieka.

Każde dziecko na pewnym etapie rozwoju zaczyna dostrzegać sekwencje, a także konsekwencje swoich działań. Widząc, że połączenie ze sobą sześciu klocków daje mu kwadrat bardzo wpływa na chęć dalszego eksperymentowania. Gdy malec opanuje już początkowo bardzo skomplikowane łączenie ze sobą klocków, będzie chciał tworzyć coraz bardziej skomplikowane kompozycje.

Po drugie – wyobraźnia

Rozwój wyobraźni ma znaczenie nie tylko z punktu widzenia szkolnych wypracowań. To również znacznie większa pomysłowość i kreatywność, która przyda się również w codziennym życiu.

Gdy dziecko odkrywa, że z dużych klocków wafli (https://www.zabawkiiszkola.pl/klocki-duze-wafle) może tworzyć domki dla lalek czy garaże dla samochodzików, zaczyna poszukiwać coraz to nowszych opcji. W początkowej fazie przyda się wsparcie dorosłego, który pokaże dziecku, jak tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje. Wraz z upływem czasu okaże się, że malec radzi sobie z tym coraz lepiej we własnym zakresie. Możliwość swobodnego rozwijania wyobraźni jest bardzo istotna z punktu widzenia osiągania kolejnych punktów rozwojowych, a także daje dziecku satysfakcję z tworzenia kolejnych budowli we własnym zakresie.

admin