Czym są figurki kolekcjonerskie?

Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz słyszał o figurkach kolekcjonerskich. Słyszeć jednak to jedno, lecz wiedzieć czym one dokładnie są to zupełnie coś innego. Czym zatem są takie figurki, gdzie je można spotkać i po co są produkowane?

Czym są figurki kolekcjonerskie?

Figurka kolekcjonerska https://pixel-shop.pl/figurki to figurka, która przedstawia bohatera gry, filmu, serialu lub nawet książki. Może przyjmować standardową stojącą postać lub też być figurką o kształcie wprost nawiązującym do danego filmu, lub gry.
Nazwa kolekcjonerka ma swoje źródło w bardzo niewielkiej ilości egzemplarzy. Najczęściej są one elementem kolekcjonerskiego wydania danego filmu lub gry. Cena takiego wydania jest oczywiście o wiele większa niż standardowej edycji.

Dlaczego powstają?

Powstaje jednak najważniejsze pytanie, po co takie figurki są projektowane i sprzedawane? Jaki jest sens wydawania o wiele więcej pieniędzy za wydanie gry lub filmu, które zawiera taką figurkę? Odpowiedź jest prosta, ponieważ spełnia ona dwie funkcje niedostępne dla wersji standardowej. Po pierwsze może stanowić element większej kolekcji lub też być inwestycją.
Wiele osób kolekcjonuje podobne figurki i jest to dla nich po prostu pasja taka sam jak zbieranie znaczków. Podobnie wiele osób kupuje wydania z figurkami, ponieważ jest to doskonała inwestycja. Limitowane edycje bardzo szybko zyskują na wartości i już po zaledwie kilku latach można sprzedać je za nawet dwa razy większą kwotę.

admin