Koń na biegunach znany i lubiany

konik na biegunach z drewnaTrzeba przyznać, że w dzisiejszych czasach rodzice mają możliwość wybierać wśród wielu zabawek dla swoich dzieci. W ciągu roku jest wiele okazji do tego, żeby obdarować swoje dziecko prezentem, który wywoła uśmiech na jego twarzy.

Ponadczasowy konik na biegunach

Często możemy mieć kłopot z wybraniem czegoś odpowiedniego, zwłaszcza jeśli naszemu maluchowi niczego nie brakuje i wypróbował już wiele zabawek czy gier. Warto w takiej sytuacji wybrać zabawkę niebanalną, która może dać dużo radości dzieciom i rodzicom. Jedną z nich jest koń na biegunach, który jest kultowym przedmiotem i wielu rodzicom kojarzy się z własnym dzieciństwem. Ta ponadczasowa zabawka ma szansę stać się pretendentem do ulubieńców.

Historia słynnej zabawki

Konie na biegunach (zobacz) to zabawki, które swoją historię zaczęły najprawdopodobniej na terenie Ameryki Północnej. W formie, którą znamy obecnie pojawiły się w XII wieku. Jednak przykłady takich konstrukcji znane już były w antycznej Grecji. Dawniej wykonywali je rzemieślnicy, a dopiero pod koniec XIX wieku zajęto się w seryjnym produkowaniem tych zabawek. Dzisiaj też są wykonywane przez rzemieślników, a ich urok tkwi w prostocie. Dostępne są również modele na sprężynie.

Według księgi rekordów Guinnessa największym koniem na biegunach jest egzemplarz ręcznie wyrzeźbiony, ma ponad 2 m wysokości i waży ponad pół tony. Mogą bujać się na nim jednocześnie 4 osoby.

admin