Na co zwrócić uwagę kupując butelkę do karmienia dziecka?

jaka butelka dla dziecka

Wiele kobiet pragnie karmić swoje dziecko piersią, niestety nie zawsze się to udaje. Czasami z jakiś powodów mama i dziecko nie potrafią złapać wspólnego rytmu podczas karmienia, bywają też przypadki, że dziecko musi być dokarmiane mlekiem modyfikowanym. Bardzo ważne jest zatem to, aby w takich przypadkach kupić jak najlepszą butelkę dla dziecka.

Butelka Tommee Tippee

Wybierając butelkę Tommee Tippee do karmienia dziecka, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze powinna być ona łatwa do dezynfekcji i mycia, powinna mieć również wygodny kształt do trzymania w dłoni. To ważne czynniki podczas wyboru butelki, jednak zdecydowanie nie kluczowe. Najważniejszy jest bowiem smoczek, a dokładnie jego kształt.

Smoczek w butelce Tommee Tippee

Smoczek w butelce do karmienia dziecka powinien mieć jak najbardziej anatomiczny kształt, który przypomina brodawkę piersi. Ważne jest również to, aby był wykonane z trwałego, ale wciąż bardzo przyjemnego materiału. Dzięki temu jest szansa na to, że pomimo karmienia za pomocą butelki, laktacja nie zaniknie tak bardzo. Butelka powinna mieć zatem również odpowiedni do wieku dziecka przepływ. Co to oznacza w praktyce? Mleczka nie powinno lecieć zbyt dużo, tak by nie zalewało buzi dziecka. Poza tym jeżeli picie z butelki jest dla maluszka zbyt proste, troszkę go to rozleniwia i sprawia, że później trudno jest mu na nowo przyzwyczaić się do ssania z piersi. Nie każda mama o tym wie, dlatego czasem zastanawia się nad tym, dlaczego dziecko dokarmiane butelką, nie chętnie powraca do jedzenia z piersi.

admin