Robot Mio i inne zabawki interaktywne, czyli edukacja przez zabawę

robot mio

Dziecięcy umysł jest jak gąbka, która chłonie wiedzę z otaczającego go świata. Warto więc dostarczać malcom rozrywki, która bawi, ale jednocześnie uczy. Jest to dobry sposób na rozbudzenie zainteresowań, które w przyszłości mogą popchnąć dziecko na fascynujące ścieżki kariery.

Pierwsze naukowe wyzwania
Zabawki interakcyjne są świetną metodą na dostarczenie pewnej ogólnej wiedzy, którą każdy człowiek powinien dysponować. Ale nie tylko – mogą przerodzić się bowiem w prawdziwe hobby. Na rynku można spotkać zabawki dotykające niemal każdej dziedziny – np. kompasy dla małego geografa czy różnego rodzaju zestawy dla małych naukowców. Coraz częściej pojawiają się zabawki pozwalające zrozumieć najnowsze technologie, takie jak np. interaktywny Robot Mio. Dziecko może go samodzielnie złożyć oraz zaprogramować. Formuła złóż-to-sam pozwala mu rozwinąć nie tylko swoje zdolności manualne, ale także zdobyć wiedzę na temat coraz istotniejszej we współczesnym świecie robotyki.

Warto więc zaopatrzyć pokój dziecka w zabawki edukacyjne, gdyż uczą one ambitnego podejścia do życia. Dzieci, które mają okazję zaprogramować Robota Mio, zdobywają np. ogólne pojęcie na temat tego, czym tak właściwie jest programowanie. Dla dorosłych, którzy z tą dziedziną nie mieli styczności, nie zawsze jest to takie oczywiste. Dzięki zabawie, dzieci mają okazję w przystępny sposób poznać działanie świata, a w przyszłości – osiągać znakomite sukcesy.