Od jakiego wieku używać można nosidełka turystycznego

Wielu rodziców, jeszcze zanim dokona ostatecznego zakupu nosidełka turystycznego zastanawia się, do jakiego wieku jego dziecko będzie mogło z niego skorzystać. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo różnego rodzaju nosidełek turystycznych, różniących się pomiędzy sobą funkcjonalnością czy designem. Nosidełko turystyczne przeznaczone do noszenia na plecach zostało opracowane z myślą o górskich wyprawach, co nie oznacza, że nie sprawdzą się dzięki swojej funkcjonalności również podczas innych wypraw. Warto jednak mieć na uwadze, że aby użytkowanie takiego nosidełka dla dziecka było bezpieczne, musi ono stabilnie siedzieć. Najlepiej gdyby potrafiło już siadać samodzielnie. zatem nosidełko w zależności od tempa rozwoju dziecka powinno być użytkowane nie wcześniej niż przed 7 miesiącem życia.

Dużo mówi się o tym, że z nosidełka turystycznego (https://www.polarsport.pl/plecaki/noside.html) korzystać mogą dzieci do 4 roku życia. Jednak to kwesta bardzo indywidualna. Z różnych przyczyn dzieci mogą z takiego rozwiązania korzystać zarówno krócej jak i dłużej, chociaż z taką sytuacją spotkać się można niezwykle rzadko. Niektóre dzieci szybko rezygnują z noszenia w nosidle przez rodzica na rzecz samodzielnych wędrówek. Zdarza się także, że to rodzice rezygnują z takiego rozwiązania, gdyż w pewnym momencie noszenie dziecka o solidnej wadze w takim nosidełku staje się dość dużym obciążeniem dla kręgosłupa. To kiedy nosidełko przestanie być użytkowane zależy od sytuacji, woli rodziców i dziecka.