Huśtawka idealna dla niemowlaka

W ciągu całego dnia zdarzają się chwile, gdy rodzic musi odłożyć swoje dziecko. Gdy niemowlę odkładane jest do łóżeczka i opiekun znika z pola widzenia, maluszek wyraża swoje niezadowolenie poprzez płacz. To naturalne, że niemowlaki pragną ciągłej bliskości z rodzicem i boją się chwili rozstania. Właśnie dlatego hitem ostatnich lat są bujaki, które można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, a dodatkowe funkcje mogą uśpić czujność maleństwa na brak rodzica.

Komfortowa zabawka
Huśtawka dla niemowlaka nie jest urządzeniem, z którego należy korzystać przez cały dzień. Powinien być to raczej przedmiot ułatwiający rodzicom problem odłożenia dziecka na chwilę. Oczywiście należy zachować przy tym wszystkie zasady bezpieczeństwa, za każdym razem zapinać dziecko pasami, aby nie wychyliło się za mocno do przodu.

Czym kierować się, przy wyborze huśtawki?
Wybór huśtawki dla niemowlaka nie jest taki prosty, ponieważ na rynku można znaleźć szeroką gamę tych produktów. Należy się zastanowić czego tak naprawdę potrzebujemy i jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Melodie, które przypominają dźwięki z łona matki, automatyczne kołysanie,  wibracje, zabawki – te i wiele innych funkcji posiadają leżaczki. Kołysanie jest ważne dla rozwoju dziecka, o czym mówią specjaliści, więc zabawka dodatkowo wspomaga rozwój dziecka.  To niezbędnik młodych rodziców i świetny pomysł na prezent, który może służyć długi czas.

admin