Na jaki laktator postawić?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym czy wybrać laktatory ręczne czy elektryczne. Podczas podejmowania decyzji ważnych jest kilka różnych elementów.

Laktatory ręczne, jak sama nazwa wskazuje, służą do manualnego odciągania mleka. Występują w kilku rodzajach do wyboru. Laktatory gruszkowe są zdecydowanie najprostszym modelem. W tym przypadku mleko odciągane jest za pomocą gruszki. To jej nacisk powoduje zasysanie brodawki i odciąganie mleka. Laktatory tłokowe, działają podobnie jak gruszkowe. Laktatory tego rodzaju są ciche, tanie i łatwe w obsłudze. Jednak w początkowej fazie mogą sprawiać młodym mamom pewne kłopoty.

Z kolei laktatory elektryczne wykorzystują pewien mechanizm, który pozwala na odciąganie pokarmu z piersi. Większość laktatorów tego typu posiada regulację siły ssania. Część urządzeń ma też dwa tryby pracy, które naśladują naturalny rytm ssania dziecka. Wiele laktatorów elektrycznych jest zasilanych bateriami. To rozwiązanie dobre wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Także i te laktatory nie są trudne w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Z drugiej strony nie należą do najtańszych i dość głośno pracują. Nie można ich więc wykorzystywać tam gdzie wymagana jest cisza.

Czy zatem sugerować się podejmując decyzję? Znaczenie ma na pewno to, jak często pokarm będzie odciągany oraz jak często potrzebny będzie laktator. To decyzja indywidualna.

admin