Karmienie mlekiem modyfikowanym może być łatwe

Butelki do karmienia to nieodłączny element wyprawki każdego noworodka. Podobnie jak smoczki, czy podgrzewacze do mleka stanowią podstawowe wyposażenie będące zaczątkiem zastawy stołowej pociechy. W kolejnych etapach dołączą do nich talerzyk, miseczka, a także łyżeczka, ale na początku to butelka stanowi centrum.

JAK BUTELKĘ WYBRAĆ?
Butelki bez względu na to, czy plastikowe, czy szklane powinny być wykonane z prostotą. Udziwnienia, a także dodatkowe akcesoria nie będą przydatne w pierwszych miesiącach życia pociechy. Najważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie butelki do karmienia jest jej funkcjonalność.

Warto, by zakupiony egzemplarz był przystosowany do samodzielnej sterylizacji. Możność utrzymania sterylnego wnętrza buteleczki przedłuża jej trwałość, a także zapobiega rozwojowi różnych drobnoustrojów chorobotwórczych.

UTRZYMANIE BUTELKI W CZYSTOŚCI
Oprócz samej sterylizacji, którą można, ale nie trzeba wykonywać codziennie, wymagane jest ponadto czyszczenie po każdym posiłku. Mieszanki mleka modyfikowane to gęste ciecze pozostające na ściankach i różnych zakamarkach butelki. Każda mama powinna w związku z tym zaopatrzyć się w szczotkę do mycia butelek. Jej wydłużony kształt umożliwi oczyszczenie nawet najbardziej niedostępnych przestrzeni.

SMOCZEK NIEZBĘDNYM AKCESORIUM
Akcesorium niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania butelki jest smoczek. Szeroki asortyment sklepowy umożliwia wybór pomiędzy egzemplarzami wykonanymi z kauczuku i silikonu. Kauczukowe smoczki to dobry wybór w pierwszych dniach życia dziecka. Produkty te są miękkie i nie uszkadzają delikatnych dziąseł noworodków.

admin