Gryzaki dla dzieci – duże znaczenie ukryte w małych rzeczach

Zaspokajanie jedynie podstawowych, biologicznych potrzeb nie jest wystarczające do prawidłowego rozwoju dziecka. Maluszkowi trzeba stwarzać możliwość poznawania otaczającego go świata. Jednym z najlepszych sposobów jest mały gryzak, który zwykle jest jego pierwszą zabawką.

Małe rzeczy tworzą cały dziecięcy świat
Cały świat małego dziecka to małe rzeczy. Zachwyca go wszystko, na co my, nawet nie zwracamy uwagi. Dziecko poznaje świat zmysłami, dlatego jego wzrok, węch i słuch są tak bardzo wrażliwe. A gryzienie jest jednym z pierwszych „zajęć” w życiu każdego malutkiego człowieka.

Niewielka zabawka, a tak wiele zastosowań
Maluszki uwielbiają wszystkie przedmioty, które można włożyć do buzi.
Gryzaki dla dzieci, wykonane z trwałej gumy, są idealnym rozwiązaniem. Takie zabawki skutecznie angażują dziecko, zapełniając im czas.

Poza sympatią maluszków gryzaki spełniają wiele pożytecznych funkcji.
Te do trzymania w rączce, są idealne nie tylko do gryzienia, ale także do nauki chwytania przedmiotów. W ten sposób dziecko uczy się precyzyjnych ruchów.

Gryzaki dla dzieci ćwiczą mięśnie policzków, języka, warg, szczęki i zapobiegają ślinieniu się.
Przede wszystkim jednak uśmierzają swędzenie dziąseł i łagodzą ból w trakcie ząbkowania.

W trosce o bezpieczeństwo swojego maluszka, przed pierwszym kontaktem dziecka z zabawką należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania. Tam znajdują się informacje dotyczące tego, w jaki sposób przygotować zabawkę do użycia. Jest to bardzo ważne, gdyż nie każdy gryzak można wygotować.