Akcesoria dla noworodka

Wielu rodziców, którzy niebawem mają powitać na świecie swoje dziecko, wpada w szał zakupów. Rzeczywiście, jest wiele produktów, bez których ciężko się przy małym dziecku obejść.Warto więc wiedzieć, jakie akcesoria dla noworodka są koniecznością.

Butelka i smoczki do butelek
Nawet jeśli rodzice nie planują podawania dziecku mleka modyfikowanego, butelka jest niezbędna do podania maluchowi uspokajających herbatek czy ziół. Należy pamiętać, że najlepsze smoczki do butelek dobierane są odpowiednio do wieku malucha. Inne smoczki stosuje się w przypadku mleka czy herbatek, inne z kolei do podawania kaszek i gęstych napojów. Jeśli mowa o smoczkach, warto także wyposażyć się w tradycyjny smoczek uspokajający, na wypadek awaryjnych sytuacji.

Gryzaki i grzechotki
Wiele osób niesłusznie uważa, że zabawki tego rodzaju przeznaczone są głównie dla starszych dzieci. Tymczasem przy pomocy kolorowych grzechotek czy gryzaków doskonale można stymulować zmysły dziecka już od pierwszych dni jego życia. Pozytywnie wpływa to na jego rozwój, zapewnia mu bowiem wiele potrzebnych bodźców.

Kosmetyki
Wśród kosmetyków niezbędnych noworodkowi, z pewnością znajdzie się specyfik do odkażania pępka oraz maść przeciw odparzeniom, na które delikatna skóra maluszka jest niestety bardzo podatna. Bez wątpienia bardzo przydatne mogą okazać się również specjalne kosmetyki do kąpieli, które nie powodują u noworodka podrażnień i reakcji alergicznych.

admin