Jak nauczyć dziecko układać kostkę rubika?

Któż z nas przynajmniej raz w życiu nie starał się samodzielnie ułożyć kostki rubika?  To gra, która wymusza cierpliwość, wytrwałość i naukę logicznego myślenia. Warto od małego nasze dzieci uczyć tego typu cech przy różnego rodzaju zabawach. Jak zachęcić więc małą istotę to samodzielnego ułożenia owej kostki? O to nasze wskazówki.

 

Kostki 2×2

Ten rodzaj kostki warto podarować naszemu dziecko, gdy skończy 2 latka. Jest to odpowiedni wiek, w którym zainteresuje go kolorowa i kwadratowa kostka. Układanie kostki rubika w wariancie 2×2 może okazać się zbyt trudne na pierwszy raz, jednak z pomocą rodzica będzie to fajny i kreatywny sposób na spędzanie czasu. Wspólne „główkowanie” i próbowanie różnych opcji, pokaże naszemu maleństwo, iż warto poświęcić trochę czasu, by osiągnąć zamierzony cel.

 

Kostki 3x3x3

Wiele dorosłych osób przyznaje się, iż swoją pierwszą kostkę w wariancie 3x3x3 ułożyło w wieku około 8- 9 lat. Stało się tak po licznych próbach i ogromnych zaangażowaniu. Warto podarować taką kostkę pierwszoklasiście, który chętnie będzie próbował samodzielnie ułożyć prawidłowo kostkę. Jest to trafiony prezent zarówno dla bystrych chłopców jak i inteligentnych dziewczynek.

 

Kostki 4x4x4

Układanie kostki rubika 4x4x4 wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu niż przy tradycyjnych kostkach. Jest to zabawka dla starszych dzieci i dorosłych. Wiele osób przyznaje, iż takie układanie relaksuje je i pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

admin