Kostka Rubika – niezwykła ponadczasowa zabawka

Kostka Rubika jest znaną i chętnie wybieraną zabawką od lat, którą ciągle nie traci na swojej popularności. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kostka Rubika jest niezwykle rozwijającą zabawką dającą mnóstwo frajdy i satysfakcji.

 

Rozwijająca zabawka edukacyjna

 

Klasyczna kostka Rubika 3×3 jest najbardziej znanym i popularnym modelem, idealnym również na podjęcie wyzwania. Jej ułożenie stanowi spore wyzwanie, ponieważ wymaga opanowania, cierpliwości, koncentracji oraz logicznego myślenia – np. zapamiętywania sekwencji poszczególnych ruchów i przewidywania kolejnych ruchów. Sprzyja rozwijaniu i doskonaleniu motoryki, zdolności manualnych.

 

Jest to świetna zabawka edukacyjna dla dzieci i dorosłych. Dla młodzieży i dorosłych polecany jest model kostki Rubika 3×3, zaś dla młodszych dostępne są modele 2×2 – bardziej poręczne i nieco prostsze do ułożenia.

 

Zabawka rehabilitacyjna

 

Z uwagi na to, że Kostka Rubika angażuje dłonie, sprzyjając doskonaleniu precyzji ich ruchów, może być wykorzystywana w rehabilitacji osób po urazach narządu ruchu. Będzie to nie tylko zabawa ale również praca. Kostkę Rubika będzie pomocna w przygotowaniu dzieci do pisania ręcznego czy też ogólnego rozwoju psychomotorycznego.

admin