Pierwszy rowerek dla dziecka

rowerek trójkołowy Ruch na świeżym powietrzu jest nieodłącznym elementem spędzania przez dzieci czasu w ciągu dnia. Dzięki temu dziecko nabiera odporności i prawidłowo się rozwija. Jednym ze sposobów uatrakcyjnienia zabaw najmłodszym jest jazda na rowerze o właściwej każdej porze roku.

Bezpieczne rowerki dla maluchów

Pierwszy rower dziecku można zakupić już, kiedy skończy 10 miesięcy. Jednak jest to bardzo indywidualna sprawa, ponieważ maluch powinien czuć się pewnie w pozycji siedzącej. Rodzice często zastanawiają się jaki rowerek wybrać dla małego dziecka, aby było w nim bezpieczne, a jednocześnie uczyło się samodzielnej jazdy. Na pewno pierwszym pojazdem powinien być rowerek dziecięcy trójkołowy, koniecznie z wygodnym oparciem i regulowanymi pasami bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza dla rocznego dziecka, które nie rozumie jeszcze, że należy być ostrożnym.

Zalety rowerków na trzech kołach

Poza wygodnym oparciem każdy dobry rowerek trójkołowy posiada podstawki na nogi dla młodszych dzieci oraz umieszczone przy przednim kole pedały dla tych starszych. Ponadto myśląc o słonecznych dniach nie można zapominać o składanym daszku, chroniącym główkę dziecka. Rowerek dla maluch wyposażony jest także w wygodną, ruchomą rączkę dla rodziców oraz kosz na zabawki lub zakupy. Wraz z upływem czasu, poszczególne elementy można zdemontować, aby umożliwić dziecku samodzielne poruszanie się na rowerze.

admin