Zabawki wspierające rozwój dziecka

Zastanawiając się nad zakupem zabawki dla dziecka, warto wybierać nie tylko popularne na rynku produkty, ale przede wszystkim takie zabawki, które będą stymulowały rozwój młodego człowieka. Od zawsze podstawą rozwoju była chęć rywalizacji. Warto to wykorzystać kupując gry logiczne.

Kostka do układania w różnych odsłonachspeedcube kostka

Popularna kostka rubika, która szczyt swojej sławy osiągnęła w końcówce ubiegłego wieku wreszcie doczekała się godnego następcy. Speedcube (https://www.kostkirubika.pl/przedmioty/58/MF8-Dayan-Crazy-3×3-Speed-Cube-Jupiter.html) ma w swojej ofercie wiele ciekawych rozwiązań usprawniających układanie wzoru. Organizowane są także specjalne zawody, których celem jest wyłonienie osoby potrafiącej najszybciej uporać się z logiczną łamigłówką.

Zabawki odpowiednie do wieku dziecka

Chcąc zachęcić malucha do korzystania z zabawek edukacyjnych i stymulujących jego rozwój należy pamiętać o tym, aby nie zawieszać poprzeczki zbyt wysoko. Nie ma co wymagać od kilkulatka, że zainteresuje go układanie łamigłówki, z którą nie będzie sobie w stanie poradzić. Dla małych dzieci dobrze jest wybierać prostsze wyzwania. Im dziecko starsze, tym poziom trudności można stopniowo podnosić. Po kilku tygodniach czy miesiącach treningu na kostce 3x3x3 można sięgnąć po nieco trudniejsze łamigłówki, jak chociażby kostka 6x6x6. Wybór rozwiązań jest ogromny i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

admin