Właściwie zabezpieczone łóżeczko dziecięce

Aby zapewnić małemu dziecku bezpieczeństwo w łóżeczku, są one otoczone barierkami z prętów. Żeby jednak maluch nie uderzył się o nie, przeważnie stosuje się ochraniacz do łóżeczka niemowlęcego.

ochraniacz na łóżeczkoDziecko nadal będzie miało zapewniony wystarczający dostęp do powietrza, a może uniknąć nie tylko tego, że uderzy się o barierki łóżeczka, ale także tego, że włoży między nie rączkę lub nóżkę.

Na rynku jest sporo różnych ochraniaczy do łóżeczek. Różnią się najczęściej wzorem i ewentualnie dodatkowymi ozdobami w postaci falbanek. Zawsze można więc dobrać ochraniacz najbardziej pasujący do całego wystroju pokoiku dziecka.

Pasujące do łóżeczka ochraniacze bywają często dodawane do kompletu pościeli. Są więc często w tym samym kolorze, co poszewki. Stanowi to wtedy całkiem ładny zestaw zapewniający jednorodny wygląd wystroju łóżeczka.

Co istotne – warto zawsze dopilnować, aby ochraniacz został prawidłowo przywiązany do barierek łóżeczka, aby nie spadł na dziecko, zwłaszcza na buzię. Może to bowiem spowodować zagrożenie uduszeniem. Jednak dzisiaj świadomość takiego zagrożenia jest na tyle duża, że właściwie przestało ono istnieć.

Niektóre mamy same szyją takie ochraniacze. W ten sposób zyskują produkt w 100% odpowiadającym ich oczekiwaniom i wymaganiom.

admin