Gładki czy wzorzysty – jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Wybierając rożek niemowlęcy, zdecydowana większość mam zwraca uwagę nie tylko na materiał, z którego został on wykonany, ale również i na wzór przyozdabiający tkaninę (na jego dopasowanie do wystroju pokoju dziecięcego, pozostałych elementów pościeli malucha czy też przyozdabiających łóżeczko). I chociaż pozornie może się to wydawać rzeczą mało istotną, to warto pochylić się na tą kwestią nieco dłużej.

Wybór należy do nas

rożek trilliOczywiście przy wyborze rożka niemowlęcego powinniśmy kierować się własnymi preferencjami czy też czynnikami takimi, jak jego użyteczność (łatwość prania, czyszczenia) i funkcjonalność (rozmiar, sposób zapięcia itp.). Jednakże wybierając niemowlęcy rożek, warto również pamiętać o pewnej ciekawostce.

Maluchy lubią czarny i czerwony

W literaturze poświęconej dzieciom, często spotyka się stwierdzenie, że niemowlaki lubią kolory: czarny i czerwony. Dlaczego? Ponieważ, w szczególności jeśli towarzyszy im jasne tło, są one dla dziecka łatwo dostrzegalne, a tym samym działają na jego zmysł wzroku stymulująco. Tymczasem lubiane przez mamy „uspakajające pastele” są dla małego niemowlaka niedostrzegalne. Takie wyraziste kolory rożka niemowlęcego mogą więc stanowić dla starszego, leżącego już na brzuszku niemowlaka ciekawy obiekt obserwacji.