Na co zwrócić uwagę wybierając wózek dla dziecka?

Zakup wózka dziecięcego jest jedną z najważniejszych i, co trzeba dodać, najdroższych pozycji w dziecięcej wyprawce. Dlatego wyborowi odpowiedniego modelu warto poświęcić trochę uwagi, by wybrać ten, który odpowiada nie tylko możliwościom finansowym rodziców, ale i ich potrzebom i oczekiwaniom.

Wózki wielofunkcyjne – czy warto?
Warto wspomnieć, że tradycyjny wózek dla noworodka z głęboką gondolą używany jest zazwyczaj przez pierwsze sześć miesięcy życia malucha. Później, w miarę jak maluch zaczyna siadać, rodzice zaczynają używać spacerówki. Dlatego hitem na rynku w ostatnich czasach są wózki wielofunkcyjne, które z powodzeniem można przekształcić z głębokiego wózka w małą i podręczną spacerówkę. Dodatkowo często do takiego zestawu dołączany jest fotelik samochodowy, dzięki czemu przy jednym zakupie rodzice mogą odhaczyć aż trzy pozycje z wyprawkowej listy.

Jakie cechy powinien posiadać dobry wózek dla malucha?
Wózki dziecięce z dużymi, pompowanymi kołami świetnie sprawdzają się na wyboistych, miejskich chodnikach. Dobrym pomysłem jest także sprawdzenie wagi stelażu wózka przed dokonaniem zakupu. Osoby, które mieszkają wysoko na piętrze i muszą targać wózek po schodach, z pewnością powinny zdecydować się na poręczny model o niewielkiej wadze.

Dodatkową zaletą kupowanego wózka są dodatkowe akcesoria dołączane do zestawu, takie jak parasol przeciwsłoneczny czy pojemna torba na drobiazgi.

 

admin