Zabawki edukacyjne dla siedmiolatka

Siedmioletnie dzieci są niezwykle ciekawe świata i warto tę ciekawość właściwie ukierunkować i wykorzystać do zdobywania wiedzy oraz uczenia się nowych umiejętności. Jak to jednak zrobić, by dziecko nie czuło się zniechęcone zmuszaniem do nauki? Najlepiej wykorzystać do tego zabawki edukacyjne. Sposób na naukę przez zabawę jest niezwykle skuteczny właściwie na każdym etapie nauczania. Dlatego warto wykorzystać tę metodę, by pomóc swojemu dziecku rozwijać swoje zainteresowania, a także poznawać te dziedziny wiedzy, które do tej pory były przez nie nieodkryte.

Wśród najciekawszych zabawek edukacyjnych dla siedmiolatków można wymienić między innymi: zestaw małego chemika, zestaw małego lekarza, interaktywny globus, zestawy modeli motocyklowych, samolotowych lub samochodowych, zestawy do budowania układu słonecznego, minimikroskop, kostka Rubika czy zestaw pozwalający na złożenie własnego robota. Bardzo rozwijająco działają na dziecko również różnego rodzaju gry planszowe lub karciane. W ten sposób dziecko uczy się rozwijać interakcje społeczne. Bardzo stymulującym zajęciem, które rozwija mózg są również puzzle – warto więc zachęcić dziecko do takiej aktywności, pozwalając mu na wybranie takich, jakie mu się podobają. Niezwykle cenna jest również obecność rodzica w trakcie takich zabaw – dzięki temu dziecko nie tylko przyswaja nową wiedzę i umiejętności, ale i nawiązuje bliższą relację z rodzicem.

admin