Rowerki biegowe- dla kogo?

Rowerki biegowe to popularny rodzaj zabawki dla najmłodszych dzieci. Dedykowane są zazwyczaj dzieciom w wieku od 2 do 4 lat. Co je wyróżnia i czy warto w nie zainwestować? Wydaje się, że jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla naszych pociech, które są jeszcze za małe do nauki jazdy na rowerze. Dedykuje się je dzieciom, które potrafią już chodzić i chętnie wykorzystują swoja energię właśnie w ten sposób.

Rowerki biegowe- charakterystyka
Rowerek biegowy świetnie uczy utrzymania równowagi na rowerze. Dzieci mogą sterować kierownicą, jednak taki rower nie jest wyposażony w pedały, pełni raczej rolę chodzika. Treningi na nim można rozpocząć już w 18 miesiącu życia. Dzięki temu przesiadka na konwencjonalny rower będzie o wiele szybsza i łatwiejsza. Boczne kółeczka odpowiednio pomagają dzieciom w pozbyciu się obawy przed ryzykiem upadku, ale zdarza się, że przynoszą one więcej szkody niż pożytku przy nauce jazdy, dlatego zakup trójkołowego rowerku nie zawsze będzie dobrą decyzją. Rowerki biegowe eliminują takie obawy i nie wymagają dodatkowej nauki. Co ważne, można je wykorzystywać zarówno na zewnątrz, jak i w domu. Ze względu na swój rozmiar zazwyczaj nie zabierają zbyt wiele miejsca. Sam ich wybór jest niezwykle bogaty, więc na pewno znajdziemy model, który przypadnie do gustu najmłodszym.

admin