Jaką rolę mogą pełnić w życiu dzieci gry planszowe?

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę z tego, że gry planszowe oprócz rozrywki w czystej postaci mogą stać się wspaniałą pomocą dydaktyczną. Odpowiednie gry zawierają bowiem wiele informacji, które podawane w przyjazny sposób zostają łatwo zapamiętywane przez wszystkie maluchy.

Edukacyjne gry planszowe
Dzieci w każdym wieku mogą zdobywać nową wiedzę o otaczającym je świecie i wielu różnych wydarzeniach właśnie dzięki różnym grom. Podane w ten sposób informacje nie będą kojarzyć im się z przykrym obowiązkiem naukowym, a jedynie jako przyjemna rozrywka. Spędzanie czasu na graniu w planszówki sprawia, że dzieci są zadowolone, gdyż spędzają czas z rodziną albo przyjaciółmi. Ukryta edukacja jest wtedy jedynie dodatkową zaletą (która cieszy głównie rodziców). Wśród gier planszowych wyróżnić można różnego rodzaju gry logiczne, quizy i zgadywanki. Na współczesnym rynku wybór jest naprawdę duży, dlatego najważniejsze jest, by grę dopasować do wieku i możliwości kilkulatka (takie informacje zawsze zawarte są na opakowaniu).

Jakie korzyści płyną z grania w planszówki?
Do głównych zalet zaliczyć można: rozwój wyobraźni i twórczego myślenia dziecka, ćwiczenie pamięci i rozwój inteligencji. Maluch zdobywa również umiejętność analitycznego myślenia i przebywa – trening spostrzegawczości. Niektóre z gier pomagają też w nauce języków obcych. Jak więc widać, gry – czyli tak niepozorna rozrywka, znacznie pomagają w rozwoju najmłodszych.

admin