Bujaczek, idealny dla każdego niemowlęcia

Prawidłowa pielęgnacja niemowlęcia to odpowiedzialne zadanie dla każdego rodzica. Szczególnym problemem staje się bezpieczne przenoszenie malucha i zabezpieczenie go w czasie wykonywania codziennych obowiązków. Trzymanie go na rękach nie ułatwi np. przygotowania obiadu, ale właściwie dobrany bujaczek umożliwi zabranie go ze sobą do kuchni i stałą kontrolę nad tym, co robi.

Na co zwrócić uwagę kupując bujaczek?
Decydując się na zakup, trzeba wiedzieć, że nie każde dziecko może być przenoszone w ten sposób i jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości warto zapytać lekarza. Jednak większość maluchów nie ma problemów z napięciem mięśniowym, czy dystrofią i może korzystać z bujaczka.
Większość dostępnych na naszym rynku modeli posiada skuteczny system zapięcia, mocowane w trzech punktach pasy, dzięki którym maluch ma zapewnione bezpieczeństwo i nie zsunie się na podłogę.

Bujaczek trzeba też dokładnie dobrać do wagi i wzrostu dziecka, a jego konstrukcja musi być wykonana z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Można też dostać modele z funkcją automatycznego bujania, z regulowaną prędkością. Przyda się też zamocowany pałąk z kolorowymi zabawkami, maskotkami czy grzechotkami, a wiele ma również wbudowana pozytywkę.

admin